۶ تیر ۱۳۹۹

معرفی بهترین نرم‌افزار‌های ورزش وتناسب اندام در آیفون و اندروید

امروزه برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های بسیاری در حوزه سلامت و بهداشت تولید می‌شوند و در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند موبایل یا دستگاه‌های پوشیدنی قرار می‌گیرند. نرم‌افزارهای تناسب اندام یکی از برنامه‌های کاربردی است که می‌توانند در هر دستگاه تلفن هوشمند نصب شوند و در هر مکانی مورد استفاده قرار بگیرند. از سال ۲۰۱۵م تعداد برنامه‌های مرتبط با سلامت در آیفون و اندروید به بیش از ۱۶۵هزار برنامه رسیده است.
اپ‌های سلامت و بهداشت عملکرد‌های مختلفی مانند: تنظیم اهداف تناسب اندام؛ برنامه‌های مربوط به تغذیه، رژیم غذایی و ردیابی میزان کالری؛ ورزش وسبک زندگی سالم؛کنترل وضعیت بیماران و مشاوره‌های پزشکی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. و در نهایت با به اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی به تسهیل در تغییر رفتار سالم منجر می‌شوند.
انجام فعالیت‌های روزانه ورزشی برای سلامن بدن بسیار مفید است؛ از جمله فواید آن کاهش کلسترول، فشار خون، افزایش قدرت ماهیچه‌ها و … می‌باشند. در صورتی که به دلیل مشغله کاری، زمان کافی برای رفتن به باشگاه را ندارید، می‌توانید اپلیکیشن‌های سلامت و تناسب اندام را بر روی گوشی خود نصب کنید تا از تمام امکانات آن بهره‌مند شوید.
با نصب اپلیکیشن‌های ورزشی، اولین قدم را در مسیر حفظ سلامتی و تناسب اندام خود بردارید. این اپ‌های به صورت روزانه و قدم به قدم دقیقا مانند یک مربی خصوصی، دستورالعمل‌هایی را از سطح ابتدایی تا پیشرفته به شما آموزش می‌دهند و به این ترتیب شما را در رسیدن به هدف حفظ سلامتی بدنتان یاری می‌کنند.
اپلیکیشن‌های زیادی برای انجام تمرینات ورزشی و تناسب اندام که می‌توان در خانه یا خارج از خانه انجام دهید، وجود دارند. در این مقاله مجموعه اتصالات به دوستداران ورزش بهترین نرم‌افزارهای ورزش و تناسب اندام در آیفون و اندروید را معرفی می‌کند.

PEAR Personal Fitness Coach

اپلیکیشن کاربردی ورزش در خانه است که انواع مختلف تمرین‌های تناسب اندام را در سطوح مختلف و متناسب با بدن شما، در اختیارتان قرار می‌دهد. از ویژگی‌های مهم این برنامه این است که فرمان‌های ورزشی را به صورت صوتی اجرا می‌کند، در این صورت نیاز نیست به صورت مداوم به صفحه موبایل خود نگاه کنید و مانند این است که یک مربی در کنار شما ایستاده است.

Map My Fitness

این برنامه بیش از ۶۰۰ فعالیت مختلف بدنسازی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین کاربر به کمک این برنامه می‌تواند مسیرهای مناسب برای دویدن را در اطراف خود جستجو کند. از دیگر ویژگی‌های آن این است که مسیری را که کاربر دویده بر روی GPS ذخیره می‌کند و داده‌های مربوط به سرعت، مسافت و کالری مصرفی را نشان می‌دهد. به این ترتیب شما می‌تواند پیشرفت‌های ورزشی خود را مشاهده کنید و در نهایت با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

FitOn

اپلیکیشن کاربردی ورزش در خانه و خارج از خانه است که تمرینات ورزشی پیلاتس، رقص، یوگا و انواع مختلف دیگر را به صورت فایل‌های ویدئویی در اختیار شما قرار می‌دهد. در این صورت تمریناتی سریع و موثر از مربیان مشهور را می‌توانید در هر کجا که بخواهید بر روی گوشی موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ مشاهده و انجام دهید. برنامه‌هایی شخصی و متناسب با اهداف شما که می‌توانید به صورت انفرادی یا با دوستان خود بدون نیاز به تجهیزات ورزشی، انجام دهید. این اپلیکیشن با برنامه‌های تناسب اندام شخصی و ۱۰۰ کلاس تمرین به شما برای رسیدن به هدفتان کمک می‌کند. با این تمرین‌ها ضربان قلب خود را افزایش دهید، کالری و چربی را کاهش دهید، عضله سازی کنید؛ همچنین می‌توایند با تمرینات رقص، پمپاژ قلب خود را افزایش دهید و یا به کمک تمرینات یوگا و پیلاتس، بدن خود را به چالش بکشید.

Aaptiv

یک اپلیکیشن ورزشی است که در ۳۰ روز تمرینات تناسب اندام مبتنی بر صدا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دسترسی نامحدود به هزاران تمرین را برای بیش از ۲۰۰ هزار عضو خود فراهم کرده است. این تمرین‌ها متناسب با اهداف تناسب اندام شما برای کاهش وزن، انعطاف پذیری و بالا بردن استقامت بدن طراحی شده‌اند؛ همراه با مربیان خبره که در هر سطح تکنیک‌هایی را ارائه می‌دهند و شما را راهنمایی و تشویق می‌کنند. همچنین اگر از لیست پخش موسیقی خود خسته شده‌اید، می‌توایند در هنگام تمرین به فهرست بخش موسیقی بروید.

Kineticoach

این اپلیکیشن کاربردی ورزش در خانه تمرین‌های شخصی را ارائه می‌دهد که متناسب با نیاز شما است. پس از اجرای برنامه، تجربه ورزش، اهداف، تجهیزات و مدت زمانی را که می‌خواهید به ورزش اختصاص دهید، وارد کنید. Kineticoach تمرینات کاملی را ارائه می‌دهد تا شما را به هدفتان برساند.

Fitnet

اپلیکیشن Fitnet با بیش از ۲۰۰ فیلم آموزشی رایگان به همراه مربی شخصی برای همه، یکی دیگر از اپلیکیشن‌های کاربردی در این حوزه است. چه کسی نمی‌تواند تنها ۵ دقیقه حرکات ساده را انجام دهد؟ هنگامی که تمرین را شروع می‌کنید به آن علاقه‌مند می‌شوید و مربیان نیز شما را به ماندن در این مسیر تشویق می‌کنند. این یک اپلیکیشن عالی برای کسانی است که وقت کمی برای ورزش و تناسب اندام دارند. تمرین‌های ورزشی خود را متناسب با سطح تناسب اندام خود و یا محدودیت‌هایی که در انجام حرکات ورزشی دارید، تنظیم کنید. در طول برنامه می‌توانید برای بهبود فرم بدن خود، سلفی بگیرید و با مربی شخصی خود به اشتراک بگذارید یا پیشرفت‌های خود را در تناسب اندام مشاهده کنید.

Motion Traxx

با این اپلیکیشن کاربردی و هیجان انگیز می‌توانید در هر کجا و هر زمان تمرین کنید و به موسیقی گوش دهید. آنچه شما از این اپلیکیشن دریافت می‌کنید، انگیزه قوی برای سوزاندن کالری و مشاهده سریع نتایج است. این اپلیکیشن تمرینات ورزشی خود را توسط مربیان برتر ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند بدن خود را بهتر بشناسید و بیشترین بهره را از تمرین‌ها ببرید. به کمک این تمرین‌ها ضربان قلب شما افزایش می‌یابد و کالری بیشتری می‌سوزانید؛ همچنین پخش موسیقی که با شدت تمرین شما مطابقت دارد، انگیزه شما را بالا می‌برد و به شما کمک می‌کند تا بیشتر تلاش کنید.

30Day Fitness Challenge

با این اپلیکیشن تنها ۳۰ روز طول می‌کشد تا نتیجه تمرین‌های خود را مشاهده کنید. می‌خواهید وزن کم کنید، فعال‌تر باشید یا عضله بسازید؟ اپلیکیشن 30Day Fitness Challenge مربی شخصی دیجیتالی شما برای رسیدن به تناسب اندام خواهد بود. می‌توانید مطابق با اهداف، مدت زمان تمرین و اینکه چند بار در هفته می‌خواهید ورزش کنید، برنامه را شخصی سازی کنید. برنامه‌ها در سه سطح، آسان، متوسط و حرفه‌ای طراحی شده‌اند. به کمک چالش‌های این برنامه می‌توانید وزن خود را کاهش دهید و در هر زمان عضله سازی کنید. با صدها تمرین ویدئویی در هر زمان و در هر گجا که می‌خواهید ورزش کنید و در حالی که از برنامه آموزشی خود پیروی می‌کنید، می‌توانید سابقه تمرین خود را مشاهده و پیشرفت‌های حاصل شده را پیگیری کنید.

Daily Workouts

با این اپلیکیشن تنها ۳۰ روز طول می‌کشد تا نتیجه تمرین‌های خود را مشاهده کنید. می‌خواهید وزن کم کنید، فعال‌تر باشید یا عضله بسازید؟ اپلیکیشن 30Day Fitness Challenge مربی شخصی دیجیتالی شما برای رسیدن به تناسب اندام خواهد بود. می‌توانید مطابق با اهداف، مدت زمان تمرین و اینکه چند بار در هفته می‌خواهید ورزش کنید، برنامه را شخصی سازی کنید. برنامه‌ها در سه سطح، آسان، متوسط و حرفه‌ای طراحی شده‌اند. به کمک چالش‌های این برنامه می‌توانید وزن خود را کاهش دهید و در هر زمان عضله سازی کنید. با صدها تمرین ویدئویی در هر زمان و در هر گجا که می‌خواهید ورزش کنید و در حالی که از برنامه آموزشی خود پیروی می‌کنید، می‌توانید سابقه تمرین خود را مشاهده و پیشرفت‌های حاصل شده را پیگیری کنید.

Myfitnesspal

این اپلیکیشن به شما می‌گوید که تناسب اندام با آنچه می‌خورید، شروع می‌شود و از شما می‌خواهد که اهداف خود را بازبینی کنید. به کمک این برنامه کالری مواد تشکیل دهنده، مواد غذایی و فعالیت‌های روزانه خود را ثبت کنید. این اپلیکیشن ۱۱ میلیون غذا در بانک اطلاعاتی خود ذخیره دارد؛ کافی است نام غذای خود را وارد کنید تا از اطلاعات مربوط به تغذیه، میزان کالری و اندازه مصرف مجاز آن آگاه شوید. همچنین می‌توانید غذاهایی را که نوش‌ جان کرده‌اید، ثبت کنید؛ این قابلیت به شما کمک می‌کند تا عادات غذایی خود را بهتر بشناسید و در مسیر درست قرار بگیرید. اپلیکیشن Myfitnesspal با بیش از ۵۰ برنامه که سبک زندگی سالم‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورند، متصل است.

Sworkit

بهترین اپلیکیشن مربی شخصی با طراحی ساده برای کمک به شما و ماندن در بهترین شکل زندگی. هدف شما در تمرین‌های روزانه چیست؟ کاهش وزن، عضله‌ سازی، انعطاف پذیری، افزایش استقامت ماهیچه‌ها یا ثبات وزن؟ یکی از بهترین برنامه‌های بدنسازی برای کاربران آیفون و اندروید که به شما در رسیدن به تناسب اندام کمک می‌کند و آن را به یک عادت در زندگی شما تبدیل می‌کند. اگر تجهیزات ورزشی یا وقت کافی ندارید مشکلی نیست، با این اپلیکیشن در هر کجا که می‌خواهید ورزش کنید. تنها کافی است زمان را انتخاب کنید، از ۱ تا ۹۰ دقیقه؛ سپس این برنامه انواع تمرین‌های قدرتی، حرکات کششی، کاردیو، یوگا و موارد دیگر را به شما ارائه می‌دهد. بدن شما برای حرکات روزانه ساخته شده است؛ این اپلیکیشن یک تجربه خلاقانه را طراحی کرده است که انجام تمرین‌ها را آسان، ساده و لذت بخش می‌کند.
اشتراک گذاری

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *