۲۴ تیر ۱۳۹۹

معرفی بهترین نرم‌افزار‌های رایگان مدیتیشن در آیفون و اندروید

مدیتیشن مطمئناً برای کسانی که به دنبال تمرکز و آرامش هستند، می‌تواند مفید باشد. همچنین مزایای حیرت‌انگیزی دارد که بیشتر آن‌ها از توانایی شگف‌انگیز مدیتیشن در کاهش استرس ناشی می‌شود. استرس بخشی از زندگی است. مهم این نیست که شما چند سال سن داشته باشد و یا اینکه چگونه به تعهدات روزانه خود عمل می‌کنید، تأثیر فشار مداوم روزانه تقریبا غیر قابل انکار است. خبر خوب این است که استفاده از یک تمرین مدیتیشن روزانه می‌تواند به کاهش حجم نگرانی‌ها و مشکلات فرد کمک کند. مدیتیشن می‌تواند تمرکز را بهبود بخشد، همچنین می‌تواند حجم ماده خاکستری مغز را تغییر دهد. با مدیتیشن می‌توانید حافظه خود را تقویت کنید. علاوه بر این می‌توانید فشار خون خود را با مدیتیشن کاهش دهید. علاوه بر اینها مدیتیشن روزانه می‌تواند سلول‌های بازمانده از سرطان را تغییر دهد؛ به شما کمک کند به طور طبیعی درد را کنترل کنید؛ می‌تواند علائم بیماری التهابی روده را کاهش دهد؛ ممکن است بتواند آسم را کنترل کند؛ در دوران بارداری به آماده سازی بدن برای زایمان کمک می‌کند؛ می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را بهبود بخشد و بسیاری فواید شگت‌انگیز دیگر.
با این حال، بسیاری از ما هر روزه مدیتیشن نمی‌کنیم؛ نکته مهم در مورد مدیتیشن این است که هنگامی که تمرین‌ها را به طور مکرر و مداوم تکرار کنیم، مزایای بسیاری را تجربه می‌کنیم. یکی از موثرترین راه‌هایی که مدیتیشن را به یک عادت روزانه تبدیل می‌کند، استفاده از اپلیکیش‌های مدیتیشن است. آن‌ها می‌تواندد یک ابزار مفید و در دسترس برای یک مدیتیشن روزانه باشند.
در این مقاله مجموعه اتصالات به علاقه‌مندان مدیتیشن بهترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن در آیفون و اندروید را معرفی می‌کند.

The Mindfulness App

این اپلیکیشن ابزاری مناسب برای همه کسانی است که به دنبال بهبود سلامت روحی و تندرستی هستند. در این برنامه با انتخاب گسترده‌ای از گزینه‌ها متناسب با تمام سطوح و مناسب برای همه مراقبه‌کنندگان ارائه شده است. اپلیکیشن The Mindfulness App یک برنامه ۵ روزه برای افزایش ذهن‌آگاهی دارد. همچنین مراقبه کننده می‌تواند مدت زمان جلسات خود را از ۳ تا ۳۰ دقیقه انتخاب کند. ویژگی مهم دیگر این اپلیکیشن، یادآوری زمان تمرین روزانه است.

Headspace

این اپلیکیشن دارای صدها مدیتیشن با مدت زمان قابل تنظیم و تنوع موضوعی است که به شما در ایجاد یک تمرین مدیتیشن روزانه کمک می‌کند و شما را در مسیر زندگی شادتر و سالم‌تر قرار می‌دهد. می‌توانید تعداد روزهایی که مدیتیشن کرده‌اید را ثبت کنید. مشاهده اینکه چگونه به طور مداوم در راه رسیدن به هدف خود تلاش کرده‌اید، کمک می‌کند تا در این مسیر بمانید. برای کسانی که تنوع در تمرین را می‌پسندند، ویژگی ارائه شده که هر روز یک تمرین متفاوت را انجام دهند. همچنین برای مراقبه‌کنندگانی که زمان کمتری دارند، مدیتیشن‌های کوتاه ۲ دقیقه‌ای وجود دارد.

Calm

یکی از بهترین اپلیکیشن‌‌ها در حوزه مدیتیشن است و شعار آن: خواب بهتر، استرس کمتر و زندگی بهتر است. یک اپلیکیشن کاربردی که ماموریت خود را ساختن جهان شادتر و سالم‌تر می‌داند، در سال ۲۰۱۷ اپ منتخب اپل و در سال ۲۰۱۸ اپ منتخب گوگل بوده است. این برنامه به شما آموزش می‌دهد که چگونه به آسانی مدیتیشن کنید و شامل گزینه های کاهش استرس، کاهش اضطراب، بهبود کارایی، افزایش شادی، خواب بهتر و … است. شما می‌توانید تمرین‌های از ۲ تا ۳۰ دقیقه‌ای انتخاب کنید. همچنین دارای تصاویر زیبا و انتخاب موسیقی برای کمک به آرامش مراقبه‌گر دارد.

Sattva

این اپلیکیشن شامل مجموعه نادری از مراقبه‌ها، مناجات باستانی، مانترا و موسیقی است و به شما این امکان را می‌دهد که به طور منظم مدیتیشن کنید. شما می‌توانید انتخاب کنید چه مدت زمانی را در روز به مدیتیشن اختصاص دهید و همچنین در یک تقویم، تمرین‌های خود را ثبت کنید. از ویژگی‌های دیگر این برنامه این است که مراقبه‌گر می‌تواند ویژگی‌های مورد علاقه و پرکاربرد را ثبت و به این ترتیب شخصی‌سازی کند. نیز در هنگام مدیتیشن می‌توانید از لیست موسیقی موجود در برنامه به یک موسیقی گوش دهید. و به منظور ایجاد انگیزه می‌توانید گروه دوستان خود را ایجاد کنید و مدیتیشن‌های گروهی داشته باشید.

MyLife Meditation

MyLife Meditation (که قبلاً با عنوان Stop، Breathe & Think شناخته میشد) یک برنامه مدیتیشن و ذهن آگاهی است که به شما کمک می‌کند مکان آرام خود را پیدا کنید. این برنامه برنده جایزه صوتی Webby People 2017 برای بهترین برنامه سلامتی شد. در MyLife با ایجاد عادت مدیتیشن روزانه، در فراز و نشیب‌های زندگی بهتر می‌توایند حرکت کنید. این برنامه بر اساس روحیه شما مدیتیشن‌های روزانه را برای مبتدیان و مراقبین با تجربه ارائه می‌دهد. برنامه‌های مدیتیشن و ذهن‌آگاهی برای همه سطوع هم همه سنین طراحی شده است.

Insight Timer

یک برنامه مدیتیشن برای بهبود خواب، کاهش استرس و اضطراب. در این برنامه، مدیتیشن‌ها توسط کارشناسان برتر مدیتیشن و ذهن آگاهی در جهان ، علوم اعصاب ، روانشناسان و معلمان از استنفورد ، هاروارد ، دانشگاه آکسفورد و….به همراه مجموعه‌ای از آهنگ‌های موسیقی هنرمندان مشهور جهان، برای کمک به آرامش ذهن ، کاهش اضطراب ، مدیریت استرس ، خواب عمیق و بهبود شادی ، به میلیونها نفر ارائه شده است.

10% Happier

این اپ برنده بهترین اپ سال ۲۰۲۰ شد. اگر می‌خواهید بهتر بخوابید ، باهوش تر باشید ، روابط خود را بهتر کنید و تقریباً ده درصد شادتر شوید، این برنامه برای شماست. مراقبه‌ها ، فیلم‌ها ، گفتگوها، به شما کمک می‌کند تمرین مدیتیشن خود را بهتر انجام دهید. مجموعه‌ای از فیلم‌ها و مدیتیشن که یادگیری را سرگرم کننده و ساده می‌کنند. ۵۰۰ مدیتیشن راهنما در مورد موضاعاتی مانند اضطراب، فرزند‌پروری و تمرکز. بخش خواب با مدیتیشن‌هایی که سبب بهبود خواب می‌شود. به همراه داستان‌هایی که با شنیدن آن‌‌ها می‌توانید ذهن خود را آرام کنید.

Breethe: Meditation & Sleep

در این برنامه از طیف گسترده‌ای از مطالب و مربی شخصی استفاده کنید تا بتوانید استرس خود را کاهش دهید و خواب آرامش‌بخش مورد نیاز خود را بدست آورید؛ به همراه لیست پخش موسیقی، صداهای طبیعت، مدیتیشن‌های کوتاه، فیلم‌های آرامش‌بخش و ورزش‌های تنفسی که می‌توانید در هر زمان و هر مکان از آنها استفاده کنید تا شادی و آرامش بیشتری به زندگی خود وارد کنید.

Simple Habit Sleep, Meditation

جلسات سلامتی و خواب درمانی این اپلیکیشن دارای ذهن آگاهی و مدیتیشن ، انگیزه روزانه ، جلسات خواب هدایت شده و مربیان متخصص و مشهور جهانی است که برای شیوه زندگی شما بصورت شخصی طراحی شده‌اند. این برنامه به شما کمک می‌کند احساس استرس کمتری داشته باشید و بهتر بخوابید؛ فقط با ۵ دقیقه ذهن آگاهی و مدیتیشن در روز می‌توانید از طریق کاهش استرس و خواب آرام، زندگی خود را بهبود بخشید.

Sleepfulness

این برنامه به شما کمک می‌کند تا استراحت کنید، راحت‌تر بخوابید و کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید. این تنها برنامه مدیتیشن و ذهن آگاهی است که به افراد برای خواب بهتر کمک می‌کند. با بیش از ۳.۵ ساعت مدیتیشن برای خواب، می‌توانید خواب خود را بهبود بخشید. این برنامه همچنین اطلاعات دقیقی در مورد تکنیک‌های ذهن آگاهی شما دارد و این امکان را به شما می‌دهد تا بفهمید چه چیزی برای شما بهتر است. به همراه موسیقی‌هایی که به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا در چهار زمان مختلف گوش کنید: رفتن به خواب ، وقتی در طول شب بخواب نمی‌روید و به هنگام بیداری از خواب؛ تمام موسیقی‌ها بر بهبود کیفیت خواب و در نتیجه کیفیت روز شما تمرکز دارند.

اشتراک گذاری

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده سایر نوشته های مرتبط

۲ مرداد ۱۳۹۹
معرفی برترین نرم‌افزار‌های رایگان حوزه سلامت ایرانی
گوشی‌های هوشمند موبایل به کمک نرم‌افزارهای مختلف این روز‌ها کارکرد‌های بسیاری پیدا‌کرده‌اند؛ یکی از این نرم‌افزار‌ها که بسیار مورد توجه کاربردان قرار گرفته است، نرم‌افزارهای حوزه سلامت است. در ایران...

مشاهده ادامه

۶ تیر ۱۳۹۹
معرفی بهترین نرم‌افزار‌های ورزش وتناسب اندام در آیفون و اندروید
امروزه برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های بسیاری در حوزه سلامت و بهداشت تولید می‌شوند و در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند موبایل یا دستگاه‌های پوشیدنی قرار می‌گیرند. نرم‌افزارهای تناسب اندام یکی از برنامه‌های...

مشاهده ادامه

۲۸ اسفند ۱۳۹۸
معرفی بازی Garena Free Fire
اگر به دنبال یک بازی گروهی و آنلاین جذاب برای پر کردن اوقات فراغت خود هستید، حتما Garena Free Fire را امتحان کنید. Free Fire یک بازی فوق العاده جذاب...

مشاهده ادامه

۱ اسفند ۱۳۹۸
معرفی بازی Tiles Hop
در سال های اخیر بازی های موزیکال همچون گیتار هیرو محبوبیت بسیاری میان علاقمندان موسیقی و گیمیر ها پیدا کرده است. یکی از بازی های ریتمیکی که در حوزه موبایل...

مشاهده ادامه